KOLEKCJA DOBRZYŃSKA

Jednym z celów działalności Bractwa jest pielęgnowanie tradycji historycznych i dziedzictwa kulturowego, w szczególności związanych z Ziemią Dobrzyńską. Zgodnie z tą ideą nasze Bractwo było współorganizatorem pleneru malarskiego, który odbył się w lipcu 2001 roku pod hasłem "Szwajcaria Dobrzyńska 2001". W plenerze uczestniczyli wybitni polscy artyści z różnych ośrodków: Kazimierz Babkiewicz, Jan Baczyński, Stanisław Bałdyga, Jerzy Brzuskiewicz, Mariusz Konczalski, Marian Nowiński, Stanisław Tabisz, Jacek Taszycki, Wiesław Turno, Jan Walasek, Krzysztof Walczewski i Waldemar Żuchnicki.

Plener ten zaowocował wieloma dziełami artystycznymi i stanowił wyjątkowe wydarzenie artystyczne w skali regionu. Po plenerze zorganizowano dwie znaczące wystawy w Trutowie i we Włocławku. Na tą okoliczność nasze Bractwo wydało katalog pod tytułem "Kolekcja Dobrzyńska".

SZWAJCARIA DOBRZYŃSKA 2013

Prezentujemy najnowszy Katalog sztuki - Szwajcaria Dobrzyńska 2013. Album, w którym zobaczą państwo efekty pracy dwunastu polskich i zagranicznych artystów, którzy w skupieniu karmelickiego, barokowego klasztoru w Trutowie oraz wśród pagórków i jezior Szwajcarii Dobrzyńskiej, latem 2013 roku szukali ducha tej ziemi. Katalog sztuki - Szwajcaria Dobrzyńska 2013